AKTUALNOŚCI FIRMOWE
Co słychać w Agsolu, oraz całej branży paszowej.

Komentarz do raportu USDA – notowania śruty sojowej (styczeń 2016)

18

Styczeń

2016

Produkcja soi w USA w 2015 / 2016 jest szacowana na 3.950 mln buszli, mniej o 51 mln od raportu grudniowego. Obraz zasiewów szacuje się na 81,8 mln akrów, mniej o 0,6 mln od poprzedniej prognozy. Wydajność jest szacowana na 48,0 buszli z akra, mniej o 0,3 buszli, ale nadal mocno rekordowo.

Podane w raporcie światowe zapasy soi również były niższe do podanych w grudniu o 3,3 mln ton.

Z technicznego punktu widzenia dane z raportu doprowadziły notowania śruty sojowej do testu poziomu 274 USD (historycznego minimum z grudnia 2011 rok) i mają nadal szanse na dalsze rozwinięcie i wygenerowanie sygnału kupna, co potwierdziło długoterminowe wsparcie w cenie 258 USD. Oczywistym warunkiem jest trwałe wybicie bariery 274 USD, która jest oporem w średnim terminie. A więc trwałe pokonanie tego poziomu będzie od razu wstępnym sygnałem kupna w średnim terminie. Jednak tym samym brak wybicia tego poziomu do końca tygodnia będzie skutkować powrotem do trendu spadkowego. Jeżeli jednak przewaga kupujących utrzyma się, to rynek będzie gotowy do ataku na kluczowy opór w cenie 278 – 280 USD, który jak ostatni broni trend spadkowy przed przed przełamaniem. Według Raportu USDA ceny śruty sojowej są prognozowane na 270 – 310 USD / t.

 Aktualne prognozy

Uwagi

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 41 376-52-90.

 

pasze

Dostawa

Jesteśmy w stanie dostarczyć komponenty paszowe nawet w 24h na terenie całego kraju.

Dostawa

Posiadamy własną flote transportowa, od dłuższego czasu współpracujemy ze sprawdzonymi firmami kurierskimi, dzięki czemu 90% naszych Klientów otrzymuje zamówiony produkt juz następnego dnia!

Zamów próbkę

Wyślemy do Ciebie próbkę naszych pasz, wystraczy, że wypełnisz formluarz zamówienia.

Zamów
agsol

Zapisz się do naszego Newslettera

WYRÓŻNIENIA

Bezpieczeństwo klienta oraz jakość usług potwierdzają:

  • rzetelna firma
  • diament forbes
  • gazele biznesu
  • haccp