AKTUALNOŚCI FIRMOWE
Co słychać w Agsolu, oraz całej branży paszowej.

Prognoza notowań ceny śruty sojowej – czerwiec 2016

06

Czerwiec

2016

Tegoroczne zbiory soi MRZ prognozuje się na około 313,3 mln ton. A więc o 2,3% mniej niż w poprzednim sezonie. (Rok 2014 był rekordowy). Dlatego mimo spadku produkcji będzie ona i tak wyższa o około 7% niż 3 lata temu. Dzięki wysokim zapasom, podaż powinna ulec zwiększeniu o 3,7% do 398,2 mln ton. Choć światowe zapasy soi mają ulec zmniejszeniu o 2,7 mln ton do 82,2 mln ton, to i tak stanowią 26% rocznego zużycia.
Zaskakujące słabe dane z amerykańskiego rynku pracy, skokowo (o 1,5%) osłabiły dolara. Bo perspektywa podwyżek stóp procentowych oddaliła się w czasie. Jednak od półtora roku jesteśmy w szerokiej konsolidacji EURO/USD 1,05-1,15.
Dopiero trwałe wybicie 1,17 oznaczałoby pożegnanie z prodolarową tendencją. To mało prawdopodobne i pewnie wrócimy znowu do umacniania dolara. Na parze USD/PLN mamy okolice 3.86 / 87 (konsolidacja 3.83 do 3.90). Na EUR/PLN 4.38/39 (konsolidacja 4.36 – 4.40).

Prognoza średnioterminowa cen śruty sojowej (06-13.06.2016)

Ekstremalne wzrosty zaczynają powoli zwalniać. Nie widać tego wyraźnie na układzie tygodniowym, jednakże ostatnia sesja (piątkowa) spowodowała powstanie wyjątkowo silnej podażowej świecy, której wymowę będzie trudno zanegować kupującym. Zatem naruszenie szerokiego kanału średnioterminowego może okazać się pułapką. Potwierdzenie tej tezy będziemy mieli już za tydzień, jeżeli notowania cofną się trwale, wyraźnie poniżej 400 USD na CBOT. Dopóki na rynku jednak rządzi popyt, pomimo jego silnego wykupienia, musimy brać pod uwagę kontynuację wzrostu do okolic 450 USD na CBOT. Jedynie z chwilową korektą w okolice 385 – 400 USD na początku tego tygodnia.

Prognoza długoterminowa (czerwiec / lipiec 2016)

Notowania utrzymały tempo wzrostu do samego końca. Nie dość, że pokonany został kolejny kanał spadkowy, również po teście bariery 400 USD rynek utrzymał się powyżej silnego oporu w cenie 384 USD na CBOT. Wszystko to oznacza, że byłoby wielkim zaskoczeniem, jeżeli w czerwcu nie dojdzie do testu bardzo silnej bariery 425-445 USD. Kupujący powinni jednak uważać na ewentualnie trwałe cofnięcie poniżej 381 USD, co oznaczałoby, że majowe wybicie było pułapką hossy, a niewielkie naruszenie szerokiego kanału spadkowego było idealną okazją do sprzedaży. Gdyby doszło do trwałego powrotu do wnętrza naruszonego w maju kanału spadkowego, byłby to silny sygnał sprzedaży, zapowiadający przecenę do okolic 342 USD na CBOT

Aktualne prognozy

Uwagi

Powyższy wpis ma charakter prognozy. Rynek może go różnie zweryfikować.

Po aktualne ceny śruty sojowej zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. tel. 41 376 53 40

pasze

Dostawa

Jesteśmy w stanie dostarczyć komponenty paszowe nawet w 24h na terenie całego kraju.

Dostawa

Posiadamy własną flote transportowa, od dłuższego czasu współpracujemy ze sprawdzonymi firmami kurierskimi, dzięki czemu 90% naszych Klientów otrzymuje zamówiony produkt juz następnego dnia!

Zamów próbkę

Wyślemy do Ciebie próbkę naszych pasz, wystraczy, że wypełnisz formluarz zamówienia.

Zamów
agsol

Zapisz się do naszego Newslettera

WYRÓŻNIENIA

Bezpieczeństwo klienta oraz jakość usług potwierdzają:

  • rzetelna firma
  • diament forbes
  • gazele biznesu
  • haccp