AKTUALNOŚCI FIRMOWE
Co słychać w Agsolu, oraz całej branży paszowej.

Prognoza długoterminowa notowań śruty sojowej – maj 2016

04

Maj

2016

Zwyżkuje soja na giełdzie CBOT w Chicago. Ulewne deszcze w Argentynie dodatkowo motywują kapitał spekulacyjny do wykupu kontraktów terminowych na soję. Śruta sojowa na naszym rynku zdrożała od 19 kwietnia o ok 300 zł na tonie. Drożeją również zboża, pomimo prognoz zwiększających zapasy zbóż w sezonie 2015/2016 z 447 mln ton do 455 mln ton. A więc najwięcej od 29 lat. (Choć dzisiejsza giełda nieco zweryfikowała zapędy kupujących, pszenica i kukurydza staniały o ok 3-4%). Przy założeniu dobrej pogody dla tych upraw. Zapasy soi zwiększono o 1,3 mln ton, co ewidentnie świadczy o nadprodukcji tego gatunku. ALE RYNEK SWOJE! Drukowanie pieniędzy przez banki centralne, powoduje nadwyżkę kapitału na rynkach towarowych i zakupy spekulacyjne.

Prognoza długoterminowa notowań ceny śruty sojowej

Tak jak pisaliśmy w poprzednich raportach, popyt bezwzględnie pokonał strefę oporu 295-300 USD, a odbicie okazało się nad wyraz silne. Jesteśmy obecnie w górnym ograniczeniu kanału spadkowego (344 USD). Pomimo wyraźnego sygnału kupna, maj będzie dla kupujących śrutę sojową ważnym sprawdzianem, gdyż do dalszych wzrostów niezbędne będzie pokonanie zarówno wspomnianego wyżej kanału spadkowego, jak i strefy 345-355 USD. Gdyby to się udało, celem będzie kluczowa strefa 360-385 USD na CBOT.

Po drodze uwaga na korektę

Zdecydowane wybicie poziomu 325,5 USD i dojście popytu do strefy 344 USD jest na tyle zaskakujące, że powoduje jeszcze większe wykupienie rynku. Należy więc brać pod uwagę wystąpienie dynamicznej korekty do strefy 325 USD, a nawet w okolice 318 USD na CBOT. Po czym pewnie wrócimy do wzrostów.

 Aktualne prognozy

Uwagi

Powyższy wpis ma charakter prognozy. Rynek może go różnie zweryfikować.

Po aktualne ceny śruty sojowej zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. tel. 41 376 53 40

pasze

Dostawa

Jesteśmy w stanie dostarczyć komponenty paszowe nawet w 24h na terenie całego kraju.

Dostawa

Posiadamy własną flote transportowa, od dłuższego czasu współpracujemy ze sprawdzonymi firmami kurierskimi, dzięki czemu 90% naszych Klientów otrzymuje zamówiony produkt juz następnego dnia!

Zamów próbkę

Wyślemy do Ciebie próbkę naszych pasz, wystraczy, że wypełnisz formluarz zamówienia.

Zamów
agsol

Zapisz się do naszego Newslettera

WYRÓŻNIENIA

Bezpieczeństwo klienta oraz jakość usług potwierdzają:

  • rzetelna firma
  • diament forbes
  • gazele biznesu
  • haccp