AKTUALNOŚCI FIRMOWE
Co słychać w Agsolu, oraz całej branży paszowej.

Prognoza notowań cen śruty sojowej czerwiec 2016 – analiza średnioterminowa 13-17.06.2016

13

Czerwiec

2016

Susza w Brazyli wciąż trwa. Zbiory kukurydzy mogą być niższe o 5%, a pamiętajmy, że kukurydza jest powiązana z cenami soi i śruty sojowej. To nie uchodzi uwadze spekulantów, podbijających w górę ceny tych zbóż. Tempo wzrostu cen śruty sojowej jest zadziwiające. To właśnie w soi kapitał spekulacyjny widzi szanse ulokowania pieniędzy. Jednak soi jest pod dostatkiem i wcześniej czy później dojdzie do korekty cen.

Dwa tysiące złotych za tonę śruty sojowej na naszym rynku to jakiś absurd. Na walutach, jak wspominaliśmy w poprzednim raporcie, znowu dolar górą, więc złoty traci. Jednak zachowanie złotego jest niepokojące, początkowe umocnienie do głównych walut zostało zniwelowane. Euro z 4,32 dochodzi do 4,38, a USD/PLN testuje 3,89 z poziomu 3,78. Złotemu oprócz pogorszenia sentymentu do naszego regionu (rynki wschodzące) nie sprzyja również sytuacja wewnętrzna, a przede wszystkim tzw. Ustawa frankowa. Co wg analityków może zagrozić stabilności systemu finansowego.

Prognoza średnioterminowa 13-17.06.2016.

Zeszłotygodniowe wybicie na rynku z szerokiego kanału spadkowego, zostało potwierdzone w ograniczony sposób. Pomimo utrzymania się powyżej górnego ograniczenia wspomnianego kanału, wymowa minionego tygodnia jest podażowa !! Tak więc z dużym prawdopodobieństwem szykuje nam się pułapka, jeżeli kolejny tydzień doprowadzi do trwałego cofnięcia poniżej 400 USD na giełdzie CBOT w Chicago. Do tego czasu droga do okolic 450 USD jest teoretycznie otwarta, o czym pisaliśmy w naszej prognozie długoterminowej na miesiąc czerwiec-lipiec 2016.

Aktualne prognozy

Uwagi

Powyższy wpis ma charakter prognozy. Rynek może go różnie zweryfikować.

Po aktualne ceny śruty sojowej zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. tel. 41 376 53 40

pasze

Dostawa

Jesteśmy w stanie dostarczyć komponenty paszowe nawet w 24h na terenie całego kraju.

Dostawa

Posiadamy własną flote transportowa, od dłuższego czasu współpracujemy ze sprawdzonymi firmami kurierskimi, dzięki czemu 90% naszych Klientów otrzymuje zamówiony produkt juz następnego dnia!

Zamów próbkę

Wyślemy do Ciebie próbkę naszych pasz, wystraczy, że wypełnisz formluarz zamówienia.

Zamów
agsol

Zapisz się do naszego Newslettera

WYRÓŻNIENIA

Bezpieczeństwo klienta oraz jakość usług potwierdzają:

  • rzetelna firma
  • diament forbes
  • gazele biznesu
  • haccp