AKTUALNOŚCI FIRMOWE
Co słychać w Agsolu, oraz całej branży paszowej.

Prognoza notowań cen śruty sojowej lipiec / sierpień 2016

04

Lipiec

2016

Sytuacja na rynku soi

W sezonie 2016/2017 zbiory 10 podstawowych surowców oleistych mają wynieść 534,3 mln ton (wzrost o 18,4 mln ton). Produkcja soi ma ulec zwiększeniu o 12,2 mln ton to 325 mln ton. Ogólnie wzrośnie podaż surowców oleistych o 2,4%, a najwyższy wzrost ma dotyczyć soi o 8,3 mln ton. Jednak te założenia nie uwzględniają anomalii pogodowych w USA i Ameryce Południowej.
Ma wzrastać światowa zależność od soi. Ulegnie ona zwiększeniu o 4,7% do poziomu 330,8 mln ton. To więcej niż przewidywana produkcja (325 mln). Kapitał spekulacyjny nie przeoczył tego faktu, stąd nagłe wzrosty, mimo dużych zapasów końcowych. Spadną one w prawdzie o 5,8 mln ton, ale i tak wyniosą ok 77 mln ton, to około 24% rocznej produkcji.

Prognoza średnioterminowa cen śruty sojowej 04.07.2016 – 10.07.2016

Tydzień temu, kiedy rynek decydowanie tąpnął do poziomu 371 USD, podaż (spadki) z pewnością miała „ochotę na więcej”. Jednakże doszło do równie silnego odreagowania (za sprawą utrzymania kanału dziennego). Kupujący jednak nie doprowadzili do wyraźnego, powrotu powyżej 392 USD, jak również (i co ważniejsze), notowania pozostały w szerokim kanale spadkowym. Tak więc wzrosty z tamtego tygodnia można traktować jako ruch powrotny przed kolejną falą spadkową w kierunku 350 USD. Tylko zdecydowane pokonanie poziomu 412 USD na giełdzie CBOT w Chicago, oznaczać będzie że rynkowi wystarczyła 40-dolarowa korekta (z 411,5 USD do 371 USD) zakończona tydzień temu.

 Prognoza długoterminowa cen śruty sojowej lipiec / sierpień 2016

Zgodnie z kierunkiem wybicia z poprzedniego miesiąca, czerwiec potwierdza wybicie. W ciągu minionego miesiąca doszło nawet do testu silnej strefy oporu (wzrostu) 428 – 443USD, która obecnie jet celem kupujących w kolejnych miesiącach. Kupujący jednak muszą uważać na poziom 406 USD, który jest wspierany przez 61,8% zniesienia ostatniej struktury spadkowej i w przypadku, kiedy lipcowe notowania będą miały problem z przekroczeniem wspomnianego oporu, może dojść do korekty która poniekąd „należy się rynkowi”.

Aktualne prognozy

Uwagi

Powyższy wpis ma charakter prognozy. Rynek może go różnie zweryfikować.

Po aktualne ceny śruty sojowej zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. tel. 41 376 53 40

 

pasze

Dostawa

Jesteśmy w stanie dostarczyć komponenty paszowe nawet w 24h na terenie całego kraju.

Dostawa

Posiadamy własną flote transportowa, od dłuższego czasu współpracujemy ze sprawdzonymi firmami kurierskimi, dzięki czemu 90% naszych Klientów otrzymuje zamówiony produkt juz następnego dnia!

Zamów próbkę

Wyślemy do Ciebie próbkę naszych pasz, wystraczy, że wypełnisz formluarz zamówienia.

Zamów
agsol

Zapisz się do naszego Newslettera

WYRÓŻNIENIA

Bezpieczeństwo klienta oraz jakość usług potwierdzają:

  • rzetelna firma
  • diament forbes
  • gazele biznesu
  • haccp