AKTUALNOŚCI FIRMOWE
Co słychać w Agsolu, oraz całej branży paszowej.

Prognoza średnioterminowa cen śruty sojowej 08-12.08.2016r.

08

Sierpień

2016

Kupuj plotki, sprzedaj fakty” na rynku śruty sojowej, sprawdziło się co do joty. Gwałtowne zwyżki, zapoczątkowane od połowy kwietnia, wyczerpały się. Rynek gwałtownie zawrócił, a spadki na naszym rynku przekroczyły kwotę 350 zł na tonie. Okazało się, że jednak będziemy mieć nowe rekordy zbioru soi na świecie, przekraczające te z 2014 roku. Do tego dochodzą najwyższe od 9 lat zbiory pszenicy, jak również nie mniejsze kukurydzy. (Rynki pszenicy, kukurydzy i soi, są ze sobą mocno skorelowane). Jednak rynek śruty sojowej podobnie jak kawy to ulubione towary dla grających na giełdzie spekulantów. Więc huśtawka cen może być kontynuowana, a zmienność na rynku bardzo duża.

Prognoza średnioterminowa cen śruty sojowej. 08-12.08.2016r.

Kupującym nie udało się doprowadzić do powrotu notowań powyżej zanegowanej 2 tygodnie temu linii trendu spadkowego. Oznacza to, że nie ma ona już znaczeniu dla rynku i do gry „wchodzi” poziom 317USD, jako 61,8 procentowe zniesienie ostatniej fali wzrostowej. Jeżeli poziom ten nie zatrzyma naporu podaży w tym tygodniu będziemy się musieli liczyć z cofnięciem nawet poniżej 300USD na giełdzie CBOT w Chicago. Biorąc jednak pod uwagę bardzo dużą zmienność na rynku, ten tydzień może również doprowadzić do silnego ruchu powyżej 350 USD co będzie równoznaczne z sygnałem kupna nawet do okolic 411USD.

Aktualne prognozy

Uwagi

Powyższy wpis ma charakter prognozy. Rynek może go różnie zweryfikować.

Po aktualne ceny śruty sojowej zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. tel. 41 376 53 40

pasze

Dostawa

Jesteśmy w stanie dostarczyć komponenty paszowe nawet w 24h na terenie całego kraju.

Dostawa

Posiadamy własną flote transportowa, od dłuższego czasu współpracujemy ze sprawdzonymi firmami kurierskimi, dzięki czemu 90% naszych Klientów otrzymuje zamówiony produkt juz następnego dnia!

Zamów próbkę

Wyślemy do Ciebie próbkę naszych pasz, wystraczy, że wypełnisz formluarz zamówienia.

Zamów
agsol

Zapisz się do naszego Newslettera

WYRÓŻNIENIA

Bezpieczeństwo klienta oraz jakość usług potwierdzają:

  • rzetelna firma
  • diament forbes
  • gazele biznesu
  • haccp