AKTUALNOŚCI FIRMOWE
Co słychać w Agsolu, oraz całej branży paszowej.

Prognoza średnioterminowa cen śruty sojowej 20-26.06.2016

20

Czerwiec

2016

Prognoza cen śruty sojowej na czerwiec 2016     

Ostatni raport Departamentu Rolnictwa Stanów  Zjednoczonych USDA  pokazał bardzo dobrą kondycje upraw soi. Poziom ten jest wyceniany na 75 procent jako dobry i bardzo dobry. W zeszłym roku o tej porze było to 67 procent. Cóż z tego jak rynek gra na zwyżki spekulując prawdopodobną suszę w lipcu w USA, oraz mniejszą podaż z obszaru Ameryki Łacińskiej, z powodu gorszej pogody w Brazylii i Argentynie.
Nic nowego, jak co roku o tej porze. Sygnalizowaliśmy to w poprzednich prognozach. (Patrz prognoza z 4 kwietnia 2016).
Czarny scenariusz już się materializuje w cenach. Na CBOT tona śruty sojowej kosztuje ok. 410 dolarów i jest najdroższa od 2 lat.
U nas jest to w zależności od kursu walut ok. 1900 zł w porcie  Tylko czy powiedzenie /kupuj plotki a sprzedaj fakty/ akurat na rynku sruty sojowej nie ziści się w niedługim czasie! Na walutach notowania będą się ustawiać pod kątem ew. Brexitu. Aktualnie w sondażach przewagę mają eurosceptycy i w przypadku ich wygranej końcówka tygodnia może być nerwowa. Złotówka jest bardzo wrażliwa na takie niespodzianki Opory na EURO/PLN to 4.46/48.  Poziom obrony to 4.40 i niżej 4.37/38.  Opory na USD/PLN to 3.98 wsparcie 3.86 i niżej 3.84. W przypadku Brexitu Euro może nawet przekroczyć chwilowo 4.60, Dolar 4.15, a Frank 4.40!

PROGNOZA ŚREDNIOTERMINOWA 20-26.06.2016 

Pomimo wystąpienia drugiej z rzędu podażowej sesji (spadkowej), notowania utrzymały się powyżej wybitego 3 tygodnie temu szerokiego kanału spadkowego. Oznacza to, że zeszłotygodniowe cofnięcie może być klasycznym ruchem powrotnym. Sytuację popytu (wzrostów)  komplikuje jednak broniący się poziom 412/415 USD,wspierany przez 61.8 procent zniesienia FIBONACCIEGO. Zatem w przypadku ewentualnej próby jego zaatakowania w nadchodzącym tygodniu, to tylko wyraźne i trwałe wybicie poziomu 412/415 USD na CBOT , oznaczać będzie kontynuacje silnej fali wzrostowej w kierunku 450 USD. Tym samym kolejna nieudana próba przekroczenia poziomu 412/415 USD , oznaczać będzie , że ostatnie tygodnie są fazą dystrybucji przed cofnięciem do wewnątrz naruszonego kanału spadkowego. Na początek do okolic 370 z potencjałem do 345-350 USD na giełdzie CBOT w Chicago.

Aktualne prognozy

Uwagi

Powyższy wpis ma charakter prognozy. Rynek może go różnie zweryfikować.

Po aktualne ceny śruty sojowej zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. tel. 41 376 53 40

pasze

Dostawa

Jesteśmy w stanie dostarczyć komponenty paszowe nawet w 24h na terenie całego kraju.

Dostawa

Posiadamy własną flote transportowa, od dłuższego czasu współpracujemy ze sprawdzonymi firmami kurierskimi, dzięki czemu 90% naszych Klientów otrzymuje zamówiony produkt juz następnego dnia!

Zamów próbkę

Wyślemy do Ciebie próbkę naszych pasz, wystraczy, że wypełnisz formluarz zamówienia.

Zamów
agsol

Zapisz się do naszego Newslettera

WYRÓŻNIENIA

Bezpieczeństwo klienta oraz jakość usług potwierdzają:

  • rzetelna firma
  • diament forbes
  • gazele biznesu
  • haccp