AKTUALNOŚCI FIRMOWE
Co słychać w Agsolu, oraz całej branży paszowej.

Prognoza średnioterminowa cen śruty sojowej 28.11 do 05.12.2016 r.

28

Listopad

2016

Szeroka formacja ORGR jest coraz bliższa realizacji. Miniony tydzień doprowadził w końcu do trwałego wybicia z wcześniejszego kanału spadkowego jak i oporu w cenie 315 usd. Oznacza to wstępny sygnał kupna w kierunku strefy 345 – 350 usd. Można zaryzykować twierdzenie, że dopóki górna linia trendu wzrostowego będzie utrzymywać notowania, kupujący mają wciąż szansę na powrót do regularnych wzrostów. Zatem dopiero trwałe cofnięcie poniżej poziomu 305 usd na giełdzie CBOT, spowoduje, że nadejdzie kolejna fala przeceny, nawet poniżej 258 usd.

Z czynników fundamentalnych, zwiększy się zużycie soi o 14,4 mln ton, ale zapasy końcowe wzrosną i wyniosą ok. 86 mln ton. Światowa produkcja wszystkich oleistych ma ulec wzrostowi o 24,7 mln ton do około 624 mln ton.

Współczynnik zapasy/zużycie zwiększy się w tym sezonie z 18,6 % do 18,7 %. Na cenę śruty sojowej na naszym rynku ma wpływ kurs dolara do złotego. A ten po wyborach w USA, jest wyjątkowo niestabilny i oscyluje w granicach 4,20. To 30 gr więcej niż przed wyborami. Daje to w przeliczeniu na cenę śruty sojowej, wzrost o około 120 zł na tonie. Ale wydaje się, że są to szczyty notowań i w następnych tygodniach złotówka zacznie się umacniać.

Poniżej zamieszczamy wykres analizy technicznej

unnamed

Aktualne prognozy

Uwagi

Powyższy wpis ma charakter prognozy. Rynek może go różnie zweryfikować.

Po aktualne ceny śruty sojowej zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. tel. 41 376 53 40

pasze

Dostawa

Jesteśmy w stanie dostarczyć komponenty paszowe nawet w 24h na terenie całego kraju.

Dostawa

Posiadamy własną flote transportowa, od dłuższego czasu współpracujemy ze sprawdzonymi firmami kurierskimi, dzięki czemu 90% naszych Klientów otrzymuje zamówiony produkt juz następnego dnia!

Zamów próbkę

Wyślemy do Ciebie próbkę naszych pasz, wystraczy, że wypełnisz formluarz zamówienia.

Zamów
agsol

Zapisz się do naszego Newslettera

WYRÓŻNIENIA

Bezpieczeństwo klienta oraz jakość usług potwierdzają:

  • rzetelna firma
  • diament forbes
  • gazele biznesu
  • haccp