AKTUALNOŚCI FIRMOWE
Co słychać w Agsolu, oraz całej branży paszowej.

Prognoza średnioterminowa notowań cen śruty sojowej 22-26.08.2016

22

Sierpień

2016

Podaż jest wciąż aktywna na rynku. Jednakże nie jest w stanie zanegować silnego wsparcia w cenie 317-322USD, które wspierane jest przez 61,8 proc. zniesienie ostatniej fali wzrostowej. Sprzedający, którzy posiadają bezdyskusyjną przewagę na rynku, nie wykorzystują kolejnych okazji, a więc reakcja zwrotna może być bardzo dynamiczna i na taką ewentualność należy się przygotować. Tak więc dopóki nie dojdzie do trwałego cofnięcia poniżej 317USD, oczekujemy „zaskakującego” powrotu kupujących na rynek. Sygnałem potwierdzającym powrót regularnych wzrostów będzie pokonanie najpierw poziomu 335USD, a później trwałego wybicia poziomu 350USD na giełdzie CBOT w Chicago. Może ono nadejść nawet w najbliższym czasie.

Tyle technika, a fundamenty mówią o rekordzie zbiorów soi na świecie przekraczających poziom 330mln ton, co jest rekordem wszech czasów. Ale jak zwykle fundamenty, a rynek to dwie różne sprawy. W 2002 roku na giełdzie CBOT w Chicago było zaangażowanych około 12 mld USD, teraz jest to grubo ponad 200. To między innymi efekt luzowania ilościowego przez banki centralne. Czytaj: pompowanie pustego pieniądza w rynki. Dynamiczne ruchy cenowe są więc gwałtowne i w dużym stopniu oderwane od rzeczywistości i realiów rynkowych.

Aktualne prognozy

Uwagi

Powyższy wpis ma charakter prognozy. Rynek może go różnie zweryfikować.

Po aktualne ceny śruty sojowej zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. tel. 41 376 53 40

pasze

Dostawa

Jesteśmy w stanie dostarczyć komponenty paszowe nawet w 24h na terenie całego kraju.

Dostawa

Posiadamy własną flote transportowa, od dłuższego czasu współpracujemy ze sprawdzonymi firmami kurierskimi, dzięki czemu 90% naszych Klientów otrzymuje zamówiony produkt juz następnego dnia!

Zamów próbkę

Wyślemy do Ciebie próbkę naszych pasz, wystraczy, że wypełnisz formluarz zamówienia.

Zamów
agsol

Zapisz się do naszego Newslettera

WYRÓŻNIENIA

Bezpieczeństwo klienta oraz jakość usług potwierdzają:

  • rzetelna firma
  • diament forbes
  • gazele biznesu
  • haccp