AKTUALNOŚCI FIRMOWE
Co słychać w Agsolu, oraz całej branży paszowej.

Prognoza średnioterminowa notowań ceny śruty sojowej 30-05-2016

30

Maj

2016

Sytuacja na rynku nasion oleistych, oraz walut.

Globalna produkcja nasion oleistych, została oszacowana na 505 mln ton. Jest niższa niż rok temu, ale zdecydowanie wyższa niż dwa lata wstecz. Niższe zbiory głównie za sprawą bawełny i rzepaku, podbiły światowe rynki, w tym rynek śruty sojowej. Kapitał spekulacyjny rządzi tym rynkiem, ustanawiając nowe rekordy na giełdzie CBOT w Chicago. Na rynku walut, mamy umacniającego się dolara i tak pewnie będzie przez następne tygodnie, a nawet miesiące. Bo FED będzie zacieśniał politykę stóp procentowych w USA, a to nie służy rynkom wschodzącym, w tym złotego. Notowania na ten tydzień to na parze USD / PLN, wsparciem są okolice 3,98/3,99, a na EUR/PLN to ok. 4,39/4,40.

Prognoza średnioterminowa – 30.05.2016 – 03.06.2016 r. notowań śruty sojowej.

Siła kupujących jest tak duża, że doprowadziła do pokonania poziomu 398 USD na CBOT (szczyt z 11.11.2014), a więc realnym stał się test okolicy 450 USD. W piątek nastąpił powrót notowań poniżej 405 USD, a więc szeroki dwuletni kanał spadkowy potwierdził swą istotność. Nie trzeba tu znowu przypomnieć, że wykupienie na rynku jest bardzo duże, a zatem zagrożenie korektą jest znaczące.

Niemniej dopóki nie dojdzie to trwałego cofnięcia, poniżej 390 USD na CBOT, kolejne próby pokonania linii trendu spadkowego i ruch kierunku 450 USD są scenariuszem podstawowym.

Pamiętajmy że za dwa dni kończy się układ miesięczny, a zatem do wtorku (31.05.2016) należy wyjątkowo ostrożnie podejmować decyzję, gdyż może dojść do dynamicznych ruchów „ustawiających” układ długoterminowy.

Uwaga na dzisiejszą sesję (31.05.2016) na giełdzie CBOT w Chicago.

Mimo piątkowego cofnięcia, szczyt wynikający z 11 listopada 2014 utrzymał się. Jest to bardzo ważny poziom, gdyż rozgranicza regularny trend spadkowy od wzrostowego. Zatem jeżeli wtorkowa sesja, również utrzyma rynek powyżej 398 USD, sygnał kupna w kierunku 445 USD na CBOT utwierdzi się! Co jednak ważniejsze, dopiero trwałe cofnięcie poniżej 381 USD zagroziło by rozwinięciu dalszych wzrostów w długim terminie. Zatem wtorkowa sesja może być wyjątkowo ciekawa.

 Aktualne prognozy

Uwagi

Powyższy wpis ma charakter prognozy. Rynek może go różnie zweryfikować.

Po aktualne ceny śruty sojowej zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. tel. 41 376 53 40

pasze

Dostawa

Jesteśmy w stanie dostarczyć komponenty paszowe nawet w 24h na terenie całego kraju.

Dostawa

Posiadamy własną flote transportowa, od dłuższego czasu współpracujemy ze sprawdzonymi firmami kurierskimi, dzięki czemu 90% naszych Klientów otrzymuje zamówiony produkt juz następnego dnia!

Zamów próbkę

Wyślemy do Ciebie próbkę naszych pasz, wystraczy, że wypełnisz formluarz zamówienia.

Zamów
agsol

Zapisz się do naszego Newslettera

WYRÓŻNIENIA

Bezpieczeństwo klienta oraz jakość usług potwierdzają:

  • rzetelna firma
  • diament forbes
  • gazele biznesu
  • haccp