AKTUALNOŚCI FIRMOWE
Co słychać w Agsolu, oraz całej branży paszowej.

Komentarz do sytuacji na rynku śruty sojowej, oraz walut. (16-05-2016r.)

16

Maj

2016

Sytuacja na rynku walut PLN / EUR / USD

Agencja Ratingowa Moody’s utrzymała rating polskiego długu na poziomie A2, ale jednocześnie obniżyła jego perspektywę ze stabilnej na negatywną P-1.

Na szczęście dla inwestorów skończyło się tylko ostrzeżeniem. Polska nadal utrzymuje wysoki rating inwestycyjny i unika wejścia do grupy krajów o ratingu spekulacyjnym. To dobra wiadomość dla złotego, przynajmniej w krótkim terminie.

Umocnieniu złotówki może też służyć zmiana trendu na EUR/USD w kierunku 1,1360 co ewidentnie jeszcze bardziej umocniło by złotego. Chociaż mocne wsparcie dla EUR/PLN jest 4,3550.

Do czasu posiedzenia FOMC w połowie czerwca i ewentualnej podwyżki stóp procentowych w USA. Jedynym zagrożeniem dla takiego scenariusza jest sytuacja w Chinach (gorsze dane z gospodarki Państwa środka) oraz zagrożenie ze strony ewentualnej spadkowej korekty na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku i obawy o Brexit (wyjście Wielkiej Brytani z UE).

Prognoza średnioterminowa dla notowań śruty sojowej

Siła odbicia na rynku śruty sojowej, pokonała silną strefę oporu 345-350 USD na giełdzie CBOT w Chicago, oraz dotychczasowy kanał spadkowy. Powstał zatem wstępny sygnał kupna w kierunku 390 USD. Ale pod warunkiem, że nadchodzący tydzień (16-20 kwietnia) zakończy się utrzymaniem notowań powyżej 350 USD na CBOT.

Pamiętajmy jednak, że siła rynku zaskakuje nawet największych optymistów. Oznacza to, że jesteśmy coraz bliżej silnej korekty, bo wykupienie rynku jest skrajne.

 Aktualne prognozy

Uwagi

Powyższy wpis ma charakter prognozy. Rynek może go różnie zweryfikować.

Po aktualne ceny śruty sojowej zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. tel. 41 376 53 40

pasze

Dostawa

Jesteśmy w stanie dostarczyć komponenty paszowe nawet w 24h na terenie całego kraju.

Dostawa

Posiadamy własną flote transportowa, od dłuższego czasu współpracujemy ze sprawdzonymi firmami kurierskimi, dzięki czemu 90% naszych Klientów otrzymuje zamówiony produkt juz następnego dnia!

Zamów próbkę

Wyślemy do Ciebie próbkę naszych pasz, wystraczy, że wypełnisz formluarz zamówienia.

Zamów
agsol

Zapisz się do naszego Newslettera

WYRÓŻNIENIA

Bezpieczeństwo klienta oraz jakość usług potwierdzają:

  • rzetelna firma
  • diament forbes
  • gazele biznesu
  • haccp