AKTUALNOŚCI FIRMOWE
Co słychać w Agsolu, oraz całej branży paszowej.

Sytuacja na rynku śruty sojowej i walut. Prognoza średnioterminowa notowań ceny śruty sojowej – 23-05-2016.

23

Maj

2016

Rynkiem śruty sojowej rządzi pieniądz. Kupujący doprowadzili do wzrostu o ok 115 usd w ciągu miesiąca. Tona na giełdzie CBOT kosztuje ok 390 USD (wzrost z 275).

Kapitał spekulacyjny ignoruje rekordowe prognozy zbiorów, choć ostatnio za przyczyną obfitych opadów w Argentynie i suszy w części Brazylii zmniejszono zapasy końcowe soi o 6 proc, które mimo wszystko są rekordowe. Rynek nic sobie nie robi z zagrożeń z zewnątrz, między innymi spadki na eurodolarze, przecena innych surowców rolnych, złota, metali itp. Osiągając na CBOT ok. 390 USD.Na rynku walut, inwestorzy grają na podwyżkę stóp procentowych w USD w połowie czerwca, stąd nagłe umocnienie dolara na rynkach światowych i tym samym osłabienie złotego. Jednak poziomy 4.43 na EUROPL 3.94 na USDPL nie powinny być przebite. Głównie jest tu zagrożona para USDPL, gdzie przekroczenie poziomu 3.94 może generować wzrosty do okolic 4 zł za zielonego.

Prognoza średnioterminowa notowań ceny Śruty Sojowej -  23-27.05 2016

Wzrosty jakie obserwujemy od 6 tygodni na giełdzie CBOT w Chicago doprowadziły do testu kluczowej strefy 389-392 USD, która niejako oddziela trend spadkowy od wzrostowego. Zatem mimo wyjątkowo silnej fali wzrostowej prawdziwy sygnał kupna pojawi się z chwilą trwałego wybicia poziomu 390 USD na CBOT i przechodzącej niewiele wyżej linii górnego ograniczenia szerokiego kanału spadkowego. Dlatego też zatrzymanie się notowań tuż pod wspomnianą strefą może oznaczać, że PODAŻ DOCZEKA SIĘ KOREKTY KTÓRA MOŻE DOPROWADZIĆ DO COFNIĘCIA O PONAD 10 procent DO OKOLIC 340 USD na CBOT (ok 45 USD). Stanie się tak jeżeli nadchodzący tydzień 23-27.05 zakończy się nieudaną próbą pokonania strefy 389-392 USD na CBOT.

Aktualne prognozy

Uwagi

Powyższy wpis ma charakter prognozy. Rynek może go różnie zweryfikować.

Po aktualne ceny śruty sojowej zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. tel. 41 376 53 40

pasze

Dostawa

Jesteśmy w stanie dostarczyć komponenty paszowe nawet w 24h na terenie całego kraju.

Dostawa

Posiadamy własną flote transportowa, od dłuższego czasu współpracujemy ze sprawdzonymi firmami kurierskimi, dzięki czemu 90% naszych Klientów otrzymuje zamówiony produkt juz następnego dnia!

Zamów próbkę

Wyślemy do Ciebie próbkę naszych pasz, wystraczy, że wypełnisz formluarz zamówienia.

Zamów
agsol

Zapisz się do naszego Newslettera

WYRÓŻNIENIA

Bezpieczeństwo klienta oraz jakość usług potwierdzają:

  • rzetelna firma
  • diament forbes
  • gazele biznesu
  • haccp