AKTUALNOŚCI FIRMOWE
Co słychać w Agsolu, oraz całej branży paszowej.

Śruta Sojowa – analiza średnioterminowa kwiecień / maj 2016

04

Kwiecień

2016

Produkcja soi w sezonie 2015/2016 według USDA, ulegnie zmniejszeniu o 0,3%. Natomiast za sprawą dużych zapasów, światowa podaż soi zwiększy się o 5,4%. Zapasy wzrosły o ok. 3 mln. Ton i wyniosą przeszło 90 mln ton.Tak duże zapasy raczej powstrzymają spektakularne wzrosty na tym rynku.

Należy też pamiętać, że ceny soi są na 8-9 letnich minimach i szorują dno.

W maju / czerwcu / lipcu zacznie też na rynek soi działać pogoda w USA. Ostatnie 3 lata to doskonałe warunki pogodowe dla tych upraw, stąd tak duże zapasy.

Czy czwarty rok z rzędu, pogoda będzie sprzyjać uprawom soi na świecie?!

Nasza prognoza cen śruty sojowej

Z technicznego punktu widzenia, konsolidacja cen śruty sojowej na giełdzie w Chicago, powyżej 258 USD w końcu przeobraziła się w znaczne odbicie w ostatnich dniach. Został przetestowany poziom 273,5 USD. Wszystko wskazuje na to, iż dołek z grudnia 2011 roku, może zostać w końcu wybity. To było by silnym sygnałem na ruch znacznie większy. Gdyby zatem notowania śruty sojowej w najbliższych dwóch, trzech tygodniach, trwale go przekroczyły, byłaby to czteroletnia pułapka bessy (spadek). Test strefy 295-300 USD byłby niemal oczywisty. Ale według nas może dojść do korekty całej struktury spadkowej z ostatnich czterech lat. Oszacowanie ewentualnego znacznego odbicia na rynku śruty sojowej, można dopiero oszacować, po trwałym wybiciu poziomu 300 USD.

 Aktualne prognozy

Uwagi

Powyższy wpis na charakter prognozy. Rynek może go różnie zweryfikować.

pasze

Dostawa

Jesteśmy w stanie dostarczyć komponenty paszowe nawet w 24h na terenie całego kraju.

Dostawa

Posiadamy własną flote transportowa, od dłuższego czasu współpracujemy ze sprawdzonymi firmami kurierskimi, dzięki czemu 90% naszych Klientów otrzymuje zamówiony produkt juz następnego dnia!

Zamów próbkę

Wyślemy do Ciebie próbkę naszych pasz, wystraczy, że wypełnisz formluarz zamówienia.

Zamów
agsol

Zapisz się do naszego Newslettera

WYRÓŻNIENIA

Bezpieczeństwo klienta oraz jakość usług potwierdzają:

  • rzetelna firma
  • diament forbes
  • gazele biznesu
  • haccp