Historia firmy

AGSOL jest firmą rodzinną założoną w 1992 roku przez dwóch braci Krzysztofa i Zdzisława, którzy ponad 20 lat temu postanowili spróbować swoich sił w biznesie, uruchamiając mieszalnie pasz oraz otwierając sklep ogrodniczy. Początkowo firma działała na rynku lokalnym, starając się sukcesywnie zwiększać grono swoich odbiorców. Agsol zaczął poszerzać też asortyment, zwiększając go o komponenty do produkcji pasz, głównie śruty. Zmieniała się też struktura zatrudnienia. W 2000 r firmę zaczął wspierać Jakub, syn Krzysztofa, dzięki któremu firma zaczęła rozwijać skrzydła. Jakub zapoczątkował późniejsze zmiany w przedsiębiorstwie. Dzięki niemu otworzyły się dla nas nowe rynki zbytu, firma powoli wchodziła na fermy drobiu i trzody,  zaczęła się zmieniać struktura asortymentowa.

W 2002 r., Jakub zginął śmiercią tragiczną. Ale zmiany zapoczątkowane przez Niego dały impuls do dalszego rozwoju przedsiębiorstwa. W kolejnych latach w rozwój firmy zaczęły angażować się Mateusz i Agnieszka, rodzeństwo Jakuba, starając się kontynuować rozwój firmy. Ciągle poszerzaliśmy swój asortyment, dodawaliśmy nowe usługi (m.in.  doradztwo żywieniowe),  zaczęliśmy współpracę z firmami spedycyjnymi, dzięki czemu znacznie poszerzył się obszar naszego działania, zatrudnialiśmy nowych pracowników.

Obecnie nasze przedsiębiorstwo  współpracuje z rzeszą ferm i gospodarstw zaopatrując je w komponenty do produkcji pasz, oraz służąc doradztwem w żywieniu zwierząt.

Poprzez szereg zmian AGSOL od firmy działającej na rynku lokalnym stał się przedsiębiorstwem obsługującym Klientów na terenie całego kraju.

I tak wspólnie Krzysztof, Zdzisław, Mateusz i Agnieszka, przy współudziale Jakuba od ponad 20 lat, wraz z zespołem wykwalifikowanych pracowników, bez których rozwój firmy nie byłby możliwy, staramy się spełniać oczekiwania naszych Klientów.